Jeden uháňal takmer 150/h s dieťaťom na kolenách, druhý si za volantom otvoril pivo

09.02.2019 17:42

Diaľniční policajti v Bratislavskom kraji v piatok (8.2.) zastavili dvoch nezodpovedných vodičov. Jednému na kolenách sedelo dieťa, druhý pil počas jazdy pivo. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Prvý prípad sa stal na diaľnici D1 v smere do Bratislavy. Okrem toho, že vodičovi na kolenách sedelo dieťa, prekročil maximálnu povolenú rýchlosť o vyše 50 km/h. Vozidlo tiež malo prasknuté predné sklo a tmavé fólie na predných bočných oknách. „Vodičovi bola ďalšia jazda zakázaná, na mieste mu policajti zároveň zadržali osvedčenie o evidencii vozidla aj tabuľky s evidenčným číslom a uložili blokovú pokutu vo výške 100 eur,“ priblížila Mihalíková.

Vodiča s pivom v ruke zastavili policajti na Einsteinovej ulici. Namerali mu v dychu 0,51 mg/l alkoholu. „Nezodpovedný 66-ročný vodič už čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Stíhaný je na slobode,“ ozrejmila hovorkyňa. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave zároveň vyzvalo vodičov k zodpovednosti a k dodržiavaniu ustanovení zákona o cestnej premávke.


TV Pravda: Niektorí vodiči sa správajú na cestách až drzo. Policajná naháňačka za bieleho dňa v Bratislave (vysielané 25.1.2019)

#polícia SR
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku