V zahraničnej politike bude SR aj naďalej obhajovať multilateralizmus

V zahraničnej politike bude Slovensko aj naďalej obhajovať multilateralizmus, jednotu EÚ a nezastúpiteľnosť transatlantickej väzby. Vyplýva to z materiálu, ktorý v stredu schválila vláda. "Rastie aj potreba čeliť dezinformáciám a aktivitám, ktoré toto smerovanie Slovenska spochybňujú," konštatoval rezort diplomacie, ktorý materiál pripravil.

20.02.2019 11:12
debata (23)

„V centre pozornosti zahraničnej politiky SR zostáva taktiež adekvátna starostlivosť o našich občanov a krajanov v zahraničí, aktívne presadzovanie ekonomických záujmov štátu vrátane podpory podnikateľských aktivít v zahraničí, otvárania prístupu na zahraničné trhy či vytvárania podmienok pre vyšší prílev zahraničných investícií na Slovensko,“ uvádza ďalej materiál.

Dôležitou súčasťou zahraničnej politiky SR podľa rezortu ostáva aj jednotná prezentácia SR v zahraničí. Humanitárnu a rozvojovú pomoc zas ministerstvo považuje za výrazom príslušnosti SR k vyspelým krajinám.

V prioritách slovenskej zahraničnej politiky sa tiež spomína záujem o sídlo budúcej decentralizovanej agentúry ELA – Európska agentúra práce. „Slovensko dlhodobo podporuje boj proti podvodom, zlepšenie cezhraničnej mobility pracovníkov a dôstojné zamestnávanie,“ priblížil rezort diplomacie niektoré dôvody kandidatúry.

23 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #zahraničná politika #multilateralizmus