Nehoda pri Dubnici si vyžiadala dvoch zranených, zasahujú hasiči aj vrtuľník

12.03.2019 11:56, aktualizované: 14:11
HaZZ nehoda Dubnica zranenie dodávka kamión
Pri nehode došlo k zrážke nákladného vozidla a dodávky, zranenia utrpeli dve osoby. Autor: ,

Hasiči z Dubnice nad Váhom momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri mesta Dubnica nad Váhom na privádzači na diaľnicu D1.

Ako informovala hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová, pri nehode došlo k zrážke nákladného vozidla a dodávky. „Obe osoby utrpeli zranenia rôzneho rozsahu. Hasiči vyslobodili zranenú osobu z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia, poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc a zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru. Na mieste udalosti zasahuje aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby,“ doplnila Križanová.

Ako informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Zuzana Hopjaková, 40-ročný spolujazdec utrpel vážne poranenie hlavy, hrudníka a vnútorných orgánov. Záchranári mu na mieste poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie a napojili ho na umelú pľúcnu ventiláciu. „Následne bol preložený na palubu vrtuľníka a s ťažkou polytraumou v umelom spánku v kritickom stave letecky prevezený na oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny Univerzitnej nemocnice v Martine,“ informovala Hopjaková.

#D1 #hasiči #dopravná nehoda #Dubnica nad Váhom
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku