Hokejové majstrovstvá majú Slovensko spropagovať aj ako dovolenkovú destináciu

14.03.2019 17:37

Osloviť návštevníkov svetového šampionátu v hokeji a presvedčiť ich, že Slovensko je nádherná krajina, ktorú sa oplatí spoznávať je hlavným cieľom spolupráce medzi ministerstvom dopravy a Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH).

VIDEO: Košická Steel Aréna sa už nevie dočkať hokejových majstrovstiev sve­ta.

Steel Arénu v Košiciach, jej pripravenosť či šatňu, kde budú americkí hokejisti, si vo štvrtok prišiel pozrieť minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

„Ako minister, ktorý má na starosti aj cestovný ruch, vidím veľký potenciál v tom, aby sme aj vďaka tomuto podujatiu prilákali na Slovensko množstvo fanúšikov a predstavili im krásy našej krajiny. Svetový šampionát je tým správnym miestom ukázať svetu nielen neopakovateľnú hokejovú atmosféru. Chceme ich presvedčiť aj o tom, že dovolenka na Slovensku je dobrý nápad. Dôležité je, aby sa do našej krajiny s radosťou vracali,” povedal Érsek.

Steel Arénou prevádzal ministra Érseka riaditeľ organizačného výboru 2019 IIHF MS v ľadovom hokeji Igor Nemeček.

„Prezreli sme si niektoré veci, ktoré sa zmenili a zároveň pán minister videl aj zázemie pre jednotlivé tímy. Arény v oboch mestách sú pripravené tak, aby hráči okamžite mohli využívať ich priestory,“ konštatoval Nemeček a doplnil: „„Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji nemajú iba športový rozmer. Je to skvelá príležitosť, ako odprezentovať našu krajinu v čo najlepšom svetle. Na Slovensko zavíta viac ako 700 novinárov a ich odkazy budú smerovať do všetkých končín sveta. Vítame spoluprácu s Ministerstvom dopravy a výstavby v oblasti propagácie Slovenska.

Hokejistovi Jiřímu Bicekovi, ktorý sprevádzal Érseka a Nemečka, nie sú priestory Steel Arény cudzie. Vyrastal v paneláku priamo v jej susedstve a s hokejom začínal v HC Košice, v seniorskom mužstve debutoval v sezóne 1995/96 a získal majstrovský titul.

„Teším sa, že sa hokejový šampionát vracia do Košíc a do Bratislavy. Ako rodený Košičan som veľmi rád, že národný tím príde do Košíc hrať základnú časť. Verím, že sa náš tím dostane do Bratislavy a mojím prianím je, aby si fanúšikovia okrem hokeja pozreli aj pamiatky a zaujímavosti, ktoré na Slovensku máme,“ uviedol Bicek, držiteľ Stanley Cupu v sezóne 2002/2003.

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sa budú konať v Bratislave a v Košiciach od 10. do 26. mája.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
71,99
Flower box vintage kocka "L" červené ruže

Flower box vintage kocka "L" červené ruže

29,99
Sweet farebné tulipány pure

Sweet farebné tulipány pure

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk