VIDEO: Fico priniesol ďalší list, že netelefonoval s Vadalom a zaútočil na médiá

, , 20.03.2019 15:01, aktualizované: 16:45

Neexistuje prepojenie vlády s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej, vyhlásil bývalý premiér Robert Fico. Predstavil tiež stanovisko prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, že v talianskom spise sa nenachádza žiaden záznam telefonického rozhovoru Fica s Antoninom Vadalom z roku 2012. Expremiér varoval médiá pred ďalšími útokmi voči nemu či ľuďom zo Smeru. Avizoval zriadenie právneho tímu.

VIDEO: Pozrite si vyjadrenie Fica ku kauze údajného telefonátu s Vadalom vo videu TV Pravda.

Fico sa podľa vlastných slov obrátil na prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Juraja Novockého, ktorého požiadal podľa zákona o slobodnom prístupe k informáciám o poskytnutie záznamu zo služobnej cesty, ktorú absolvoval v talianskej Kalábrii. „Vo vzťahu k existencii priamych telefonických rozhovorov medzi Antoninom Vadalom a bývalým premiérom Robertom Ficom môžeme vyhlásiť, že v uvedenom trestnom spise sa nenachádza žiadny rozhovor z roku 2012 týkajúci sa/zahŕňajúci Antonina Vadalu,“ uvádza sa v odpovedi prokurátora.

Informácia sa podľa prokurátora poskytla justičným orgánom SR. „Z uvedenej informácie vyplýva, že v roku 2012 Taliansko nevykonávalo žiadne odpočúvanie a záznam telekomunikačnej prevádzky účastníckej stanice Antonina Vadalu, a preto ani nedisponuje údajným rozhovorom medzi ním a Vašou osobou,“ píše sa v liste od prokurátora.

Robert Fico tvrdí, že správa o jeho telefonáte s Vadalom mala iba odviesť pozornosť od káuz prezidenta Andreja Kisku a motivovať ľudí, aby sa zúčastnili na spomienkovej akcii za zavraždenú dvojicu.

Expremiér v tejto súvislosti kritizoval novinárov. „Porušujete zákony, neexistuje nič, čo by vás oprávňovalo písať čokoľvek o kontaktoch predstaviteľov strany Smer-SD s týmito ľuďmi. Ak máte aspoň kúsok cti v sebe, tak sa mne osobne, ako aj strane Smer-SD ospravedlníte,“ odkázal Fico.

Zároveň dodal, že zostavili právny tím, ktorý má monitorovať správanie novinárov a ktorého výsledkom majú byť trestné oznámenia a žaloby. „Médiá predstavujú najväčšie nebezpečenstvo pre demokraciu,“ dodal Fico.

Odpoveď prokurátora Juraja Novockého pre...
Odpoveď prokurátora Juraja Novockého pre Roberta Fica, že rozhovor medzi ním a Antoninom Vadalom neexistuje. Autor: Pravda

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Robert Fico #Antonino Vadalà
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
14,99
Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Flower box vintage srdce "S" červená ruža

59,99
Grande červené ruže

Grande červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk