Predvolebný týždeň: Kočner, Kiskov Slavkov, dôchodky. Pozrite si TOP 10 videí

30.03.2019 09:00

Posledným dňom do volieb dominovali kauzy, ale aj dôležité rozhodnutia pre štát ako dôchodkový strop či Istanbulský dohovor. Pozrite si TOP 10 videí uplynulého týždňa TV Pravda.

1.

Dôchodkový strop: Stroje ľudí nezomelú, hovorí Fico. Kollár: Zastavili sme hnusný automat. Do penzie budú ľudia chodiť najneskôr vo veku 64 rokov, ak zmenu ústavy schválenú v parlamente podpíše aj prezident Kiska. Podľa doterajšieho modelu hrozilo, že vek odchodu do penzie sa postupne natiahne až na vyše 70 rokov.

***

2.

Správy s Kočnerom stáli kreslo 1. námestníka generálneho prokurátora Šufliarskeho. Ukázalo sa, že najmenej jedno stretnutie s Kočnerom mal aj Matovič, ktorý správy Kočnera a Šufliarskeho zverejnil. Kočner má zjavne v archíve nahrávky s mnohými vplyvnými ľuďmi…

***

3.

Tretí prípad pozemkovej mafie v Slavkove. Na začiatku možného podvodu pod Tatrami bola opäť firma, s predstaviteľmi ktorej obchodoval a poznal sa súčasný prezident Andrej Kiska. Ten o vlastnej politickej zodpovednosti za sériu pozemkových podvodov pod Tatrami hovoriť odmieta.

***

4.

Istanbulský dohovor v parlamente neprešiel. Bezprostredne po hlasovaní líder Smeru volil miernejšie slová, neskôr však povedal na rovinu: „Liberalizmus dostal po papuli.“ „Je to cynický politický kalkul pred prezidentskými voľbami,“ oponovala exministerka Lucia Žitňanská.

***

5.

Kuzminová: miláčik národa s výnimočnou láskou v srdci.

***

6.

Diaľnica z Turian do Hubovej má nakreslenú novú trasu.

***

7.

Šiesty most cez Dunaj mohutnie: Betón lejú do koryta.

***

8.

Zbabraný obchvat Bratislavy na D4 a rýchlocesta R7? Kauza možného navážania odpadu pod diaľnice naberá obrátky. Vyšetruje to polícia, ktorá mala vraj zadržať dve osoby.

***

9.

Prezutie pneumatík: Je čas meniť zimné gumy za letné! Pozrite si vo videu odpovede na šesť dôležitých otázok k výmene pneumatík.

***

10.

Dve šedé eminencie: Prečo sa Kočner zdôveroval Haščákovi. V správe Kočnera pre Haščáka o odstránení neželanej osoby vraj nemalo ísť o novinára Jána Kuciaka. Pozrite si viac vo videu.

***

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

2 debata
Viac na túto tému: #TOP 10 videí týždňa TV Pravda