Žitný: Konanie Čaputovej voči ochranke je politizácia polície

, 23.04.2019 15:24

Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky. Bezpečnostný analytik Milan Žitný hovorí o politizácii polície. Pozrite si viac súvislostí k afére vo videu TV Pravda.

Novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová požiadala o výmenu členov svojej ochranky. Nevieme o koľko osôb išlo, ich odchod odsúhlasilo ministerstvo vnútra. Problémom pre Čaputovú vraj bolo to, že medzi navrhovanými ochrankármi majú byť ľudia blízki bývalému ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi (Smer). Ten sa voči tomu ohradil s tým, že ochrankári sú profesionáli a nemenia sa pri zmene politických garnitúr. Čo na to celé hovorí bezpečnostný analytik Milan Žitný? Pozrite si vo videu.

VIDEO: Prečo dala na výmenu ochranky súhlas šéfka rezortu vnútra Denisa Saková? Prečo je dôležité, aby v takýchto prípadoch mal ústavný činiteľ, v tomto prípade zvolená prezidentka Zuzana Čaputová, dôkazy? Dokedy bude mať ochranku Robert Fico? Pozrite si vo videu TV Pravda komentár bezpečnostného analytika Milana Žitného.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#ochranka #Milan Žitný #Zuzana Čaputová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku