20,114 poslanciPS/SPOLU
15,723 poslanciSmer
12,072 poslanciĽSNS
9,692 poslanciKDH
9,622 poslanciSaS
5,251 poslanecOĽaNO
4,960 poslancovSMK
4,090 poslancovSNS

Dojem o zmene stavia do pozoru Sulíka

, 02.05.2019 17:31

Sklamaní voliči opúšťajú tradičné strany a mieria k novým. Trend sa týka koalície aj opozície, tvrdí Martin Slosiarik z agentúry Focus. Dáta z viacerých meraní podľa neho ukazujú, že forma protestu s doterajším fungovaním štátu, ktorá sa ukázala v prezidentských voľbách, pokračuje.

Preferencie SaS klesli a väčší voličský potenciál majú nové strany ako je Progresívne Slovensko, z ktorého vyšla aj zvolená prezidentka Zuzana Čaputová. Mierne poklesol aj Smer. Preferencie okolo deviatich percent má aj budúca strana Andreja Kisku. Prezident hovorí o potrebe „zmeny“ a riešení korupcie. Sám Kiska pritom čelí daňovému škandálu a závažným podozreniam z podvodu pri pozemkoch, ktoré vyšetruje polícia.

VIDEO: Komu dochádza trpezlivosť a čo z toho vyplýva pre preferencie politických strán? Je dôvodom sklamanie alebo nedôvera k lídrom? Prečo si čoraz väčšiu podporu získavajú nové tváre, bez skúsenosti v politike? Ktoré strany sú v ohrození? Pozrite si video TV Pravda s Martinom Slosiarikom z agentúry Focus.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Politické strany #Martin Slosiarik #Focus
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
22,7
Ruža farebná v celofáne

Ruža farebná v celofáne

34,99
Kytica Zimona 10

Kytica Zimona 10

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk