Politológ: Reálna podpora Čaputovej v spoločnosti je pomerne nízka

, 07.05.2019 06:00

Hoci volebné víťazstvo Zuzany Čaputovej bolo z hľadiska počtu zúčastnených voličov presvedčivé, reálnu podporu v spoločnosti má zvolená prezidentka pomerne nízku. Uviedol to pre TV Pravda politológ Juraj Marušiak.

Podľa prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza počet ľudí, ktorí sú s Čaputovej voľbou spokojní a skôr spokojní, dosahuje 47,9 percenta. Nespokojných a skôr nespokojných je len o niečo menej – 45,8 percenta. Voľbách Čaputová vyhrala s 58,4 percentami hlasov. Klesla jej teda podpora alebo ako to je? Pozrite si viac vo videu TV Pravda s politológom Jurajom Marušiakom.

VIDEO: O čom to svedčí, že takmer 46 percent ľudí na Slovensku je nespokojných so zvolením Zuzany Čaputovej za prezidentku? Pozrite si, čo na to hovorí politológ Juraj Marušiak.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#podpora #Juraj Marušiak #prieskum verejnej mienky #Zuzana Čaputová
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku