Boris Kollár sa zúčastnil na zhromaždení krajne pravicových strán v Miláne

Tisícky ľudí sa zhromaždili v sobotu na námestí pred milánskym dómom, aby oslávili vytvorenie aliancie európskych nacionalistických strán, ktorú inicioval taliansky vicepremiér a minister vnútra Matteo Salvini, informovala agentúra DPA. Na zhromaždení sa zúčastnil aj predseda slovenského hnutia Sme rodina Boris Kollár.

18.05.2019 19:31
EÚ / Boris Kollár / Foto: ,
Na zhromaždení európskych pravicových strán v Miláne vystúpil s prejavom aj predseda slovenského hnutia Sme rodina Boris Kollár.
debata (43)

„Som rád, že tu dnes môžem byť s vami,“ povedal Kollár vo videu zverejnenom na sociálnej sieti Facebook. Salvini je podľa jeho slov najpopulárnejší svetový politik na Slovensku.

„Slovákom sa páči preto, lebo dokázal vyriešiť problém s migrantmi,“ povedal Kollár. „On chráni tradície a pomáha tým, ktorí to najviac potrebujú,“ pokračoval. Kollár zhromaždených ľudí vyzval, aby zjednotili svoje sily. Líder hnutia Sme rodina sa kriticky vyjadril na adresu tradičných politikov na Slovensku, v Taliansku a v Európskej únii.

Salvini, ktorý je lídrom protiimigračnej strany Liga Severu, by chcel dosiahnuť zomknutie krajne pravicových strán v rámci svojej pravicovej Aliancie pre ľudí a národy.

Do Milána prišla aj líderka francúzskej krajne pravicovej populistickej strany Národné združenie (RN) Marine Le Penová a spolupredseda pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD) Jörg Meuthen.

43 debata chyba
Viac na túto tému: #Miláno #Boris Kollár #pravicové strany #Sme rodina #Matteo Salvini