Andrej Kiska podpísal novelu zákona o štátnych symboloch

22.05.2019 15:39
Andrej Kiska
Prezident SR Andrej Kiska. Autor: ,

Prezident SR Andrej Kiska podpísal novelu zákona o štátnych symboloch, ktorou sa vyriešil zákaz hrania alebo spievania hymny iného štátu na verejných podujatiach, ak na podujatí nie je prítomná oficiálna delegácia daného štátu.

Novelu, ktorou sa sporné ustanovenie upravuje, pripravili poslanci za Most-Híd. V zákone je nová veta: „Predchádzajúcou vetou nie je dotknuté právo fyzických a právnických osôb hrať alebo spievať štátnu hymnu iného štátu."

Zákonodarcovia rozhodovali o tejto ďalšej novele v skrátenom legislatívnom konaní. Parlament ju schválil 15. mája.

Novela zákona o štátnych symboloch SR, ktorú parlament schválil 27. marca, zamedzila hranie alebo spievanie hymny iného štátu na verejných podujatiach, ak na podujatí nie je prítomná oficiálna delegácia daného štátu. Prezident ju vetoval s tým, že ustanovenia zákona považuje za rozporné s princípom právnej istoty.

Kiska poukázal na vágnosť použitých pojmov v súvislosti s právnou úpravou použitia štátneho znaku na športovom odeve reprezentáciou Slovenskej republiky. V piatok 10. mája poslanci Kiskovo veto prelomili, následne v utorok 14. mája prezident novelu opäť nepodpísal.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Andrej Kiska #novela zákona #zákon o štátnych symboloch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku