Kalavská vyhlásila verejné obstarávanie na projekt nemocnice na Rázsochách

Ministerstvo zdravotníctva vyhlásilo verejné obstarávanie na projekt novej Univerzitnej nemocnice Bratislava na Rázsochách. Predpokladaná hodnota zákazky je stanovená na 17,5 mil. eur a bola určená na základe prieskumu trhu.

31.05.2019 12:26
Rozostavana nemocnica, lamac, Rázsochy Foto: ,
Skelet rozostavanej nemocnice na bratislavských Rázsochách.
debata (2)

„Mám veľkú radosť, pretože sme opäť výrazne bližšie k tomu, že Bratislava bude mať po mnohých rokoch univerzitnú nemocnicu, ktorú si pacienti a zdravotnícky personál zaslúži. Bude to koncové zdravotnícke zariadenie nielen pre obyvateľov hlavného mesta, ale pre pacientov z celého Slovenska. V tomto zariadení budú takisto kvalitné podmienky na vedu, výskum a vzdelávanie, preto tento krok vnímam ako obrovský posun k novej nemocnici,“ uviedla ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská.

Šéfka rezortu zdravotníctva Andrea Kalavská v polovici mája za prítomnosti predsedu vlády SR Petra Pellegriniho podpísala zmluvu so spoločnosťou Metrostav na búranie skeletu nemocnice na Rázsochách. Podľa zástupcu spoločnosti Metrostav Jana Hehejíka by sa najneskôr na konci júna mala začať demolácia konštrukcií. Na prelome júla a augusta má byť viditeľné, že objekty skeletu na Rázsochách miznú. Ministerstvo vtedy informovalo, že počas 10 dní bude vyhlásené verejné obstarávanie na komplexnú prípravu projektu Novej Univerzitnej nemocnice Bratislava na Rázsochách.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #verejné obstarávanie #nemocnica na Rázsochách