Miroslav M. z prípadu vraždy Kuciaka: Rodina si zaslúži vedieť, kto to urobil a prečo

, 09.06.2019 09:48
velka maca, Kuciak, Marcek,
Obvinený Miroslav M. na mieste rekonštrukcie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vo Veľkej Mači. Autor: ,

Televízia JOJ získala ďalšie skutočnosti, ktorými Miroslav M. opisuje pozadie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Polícia od apríla dôkladne preveruje, či Miroslav M. vraždu vykonal tak, ako to vyšetrovateľom opísal v deň, keď sa rozhodol ku všetkému priznať.

Údajný vrah polícii uviedol aj dôvod, prečo sa rozhodol objasniť vraždu. Informácie priniesol spravodajský web noviny.sk. Miroslav M. mal údajne fyzicky vykonať vraždu Jána a Martiny.

Už dva mesiace vyšetrovatelia dôsledne overujú jeho tvrdenia o kompletnom priebehu vraždy. Podľa zistení televízie vyšetrovaciemu tímu povedal aj dôvod, prečo sa rozhodol vypovedať. Otázku mu mal položiť pri výsluchu dozorový prokurátor približne takto: „Prečo ste sa rozhodli priznať sa?“ Miroslav Marček odpovedal: „Ja si myslím, že rodina si zaslúži vedieť, čo sa stalo, ako sa to stalo a kto to spravil.“

To, že sa Miroslav M. priznáva k úkladnej vražde dvoch mladých ľudí, polícii nestačí. Vyšetrovatelia jeho opis overujú dôkazmi, ktoré zaistili priamo na mieste činu aj inde. Jeho priznanie má nezrovnalosti. Tie analyzujú znalci z odvetvia balistiky aj súdni lekári. Výpoveď obvineného Miroslava sa rozchádza v tom, koľkými strelami zasiahol novinára. Nesedí počet nábojníc, počet zástrelov. Tvrdí, že Jána strelil do hrude a čo je podstatné, že mu dal ranu istoty. Lenže, lekári u novinára iný zásah ako do hrudníka nenašli. Na Martinu vystrelil len raz, to sedí. „Tam, kde som mieril, som aj trafil. Videl som aj patologickú správu a neviem si to vysvetliť. Otvor po projektile som nevidel. Vystrelil som trikrát,“ priznal obvinený.

Novinára a jeho snúbenicu zastrelili vlani 21. februára v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Pri policajných akciách v Kolárove a Komárne boli na konci septembra septembra zadržaní a následne obvinení štyria podozriví. Vraždu mali vykonať bratranci z Kolárova – bývalý policajný vyšetrovateľ Tomáš Szabó a bývalý vojak Miroslav Marček. Za zadávateľku polícia považuje Alenu Zsuzsovú z Komárna, ktorá o ňu mala požiadať sprostredkovane cez svojho dlhoročného známeho Zoltána Andruskóa. V marci 2019 medzi obvinených pribudol aj Marian Kočner, už v tom čase väzobne stíhaný pre inú – ekonomickú – trestnú činnosť. Vraždu si mal objednať kvôli neustálemu záujmu novinára o jeho pochybné obchody.

#Miroslav M. #vražda novinára Jána Kuciaka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku