Streľba na diskotéke v Horovciach má druhú obeť

Sobotná (22. 6.) streľba na hasičskej diskotéke v obci Horovce v Púchovskom okrese má druhú obeť. Na následky strelného poranenia hlavy zomrel v nemocnici mladý dobrovoľný hasič. Informoval o tom na sociálnej sieti Dobrovoľný hasičský zbor Horovce.

26.06.2019 15:15
polícia Horovce streľba Foto: ,
Policajti vedú strelca z Horoviec.
debata (10)

Dnes sa k nám dostala smutná správa, že boj o svoj život prehral aj Maťo. Druhý z trojice chlapcov, na ktorých zaútočil zbraňou útočník. Aj touto cestou by sme chceli jeho rodine a známym vyjadrujeme úprimnú sústrasť, informujú dobrovoľní hasiči z Horoviec na sociálnej sieti.

Môžeme potvrdiť, že na následky strelných poranení došlo 25. júna k úmrtiu M. E., právna kvalifikácia skutku zostáva nezmenená, uviedla to hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

K streľbe na diskotéke v Horovciach došlo v sobotu nadránom. Na jej následky zomrel jeden mladý človek, ďalších dvoch strelec zranil jedného výstrelom do hlavy, druhého do brucha. Zo skutku polícia obvinila 35-ročného Martina C., ktorý po streľbe ušiel do lesa. Polícia ho po rozsiahlej pátracej akcii po niekoľkých hodinách zadržala.

Policajný vyšetrovateľ ho obvinil zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami v súbehu s obzvlášť závažným zločinom vraždy sčasti dokonaným, sčasti v štádiu pokusu. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na 25 rokov. V pondelok (24. 6.) rozhodol Okresný súd v Trenčíne o jeho väzobnom stíhaní.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #streľba #Horovce