Súdna rada navrhuje zvýšiť odmeny pre členov disciplinárnych senátov

Súdna rada navrhuje zvýšiť odmeny členom disciplinárnych senátov, aby viac zatraktívnili túto funkciu. Zároveň chce predĺžiť dĺžku funkčného obdobia člena disciplinárneho senátu alebo zmeniť spôsob, odkedy sa začína rátať jeho funkcia, informovala hovorkyňa Kancelárie Súdnej rady Veronika Müller.

03.08.2019 10:39
debata (10)

„Vypracoval sa podnet, ktorý bol zároveň aj schválený členmi Súdnej rady, na zmenu výšky ohodnocovania predsedov a členov disciplinárnych senátov,“ uviedla predsedníčka Súdnej rady Lenka Praženková, ktorá podnet predložila rezortu spravodlivosti.

Funkčné obdobie člena alebo predsedu disciplinárneho senátu je tri roky. „Problém vidím v tom, že sú po zvolení Súdnou radou zaraďovaní do databáz členov alebo predsedov disciplinárnych senátov a od tohto okamihu im plynie funkčné obdobie. To aj napriek tomu, že ešte nie sú súčasťou žiadneho disciplinárneho senátu,“ uviedla Praženková.

Dodala, že členom senátu sa stáva sudca až na základe rozvrhu práce po ukončení činnosti niektorého člena alebo predsedu senátu. Súdna rada preto navrhuje, aby sa zmenila dĺžka funkčného obdobia z troch na päť rokov alebo rátať funkčné obdobie až odo dňa, po ktorom je člen senátu priradený ku konkrétnemu disciplinárnemu senátu.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #Súdna rada #Lenka Praženková
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy