Po búrkach na severe Slovenska je bez elektriny zhruba 1 000 odberateľov

, 26.08.2019 15:35, aktualizované: 19:07

Stredoslovenská distribučná (SSD), a. s., Žilina eviduje po pondelňajších búrkach v Žilinskom kraji jednu poruchu na vysokom napätí v Kysuckom Novom Meste. Mimo prevádzky je 19 trafostaníc, čo je zhruba 1 000 odberateľov. Informoval o tom hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

Doplnil, že na nízkom napätí evidujú 30 porúch. Väčšina výpadkov je v regióne Žiliny, Terchovej a Kysúc. Chlapi sú v teréne a odstraňujú poruchy, uviedol hovorca SSD.

Podľa riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline Jaroslava Kapusniaka zasahujú profesionálni aj dobrovoľní hasiči pri šiestich udalostiach v okresoch Bytča, Kysucké Nové Mesto a Čadca, pričom odstraňujú najmä popadané stromy.

SHMÚ varovalo pred povodňami na Orave a Liptove

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v pondelok varoval pred povodňami v okresoch Žilina, Martin, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín a Tvrdošín. Ako píše na svojej oficiálnej webovej stránke, hydrologická výstraha prvého stupňa platí dnes do 18:00.

„Vzhľadom na očakávané prívalové zrážky pri búrkach predpokladáme prechodný výrazný lokálny vzostup vodných hladín, hlavne na malých tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Je predpoklad výskytu sprievodných povodňových javov aj mimo tokov. Vývoj hydrologickej situácie budeme priebežne aktualizovať,“ píše SHMÚ.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#SHMÚ #prívalové dažde #povodne #búrka
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku