Rusko sa zúčastní na procese v prípade prípravy vraždy Volzovej

Bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva Pavol Rusko, ktorý je obžalovaný v prípade prípravy vraždy svojej bývalej spoločníčky Sylvie Volzovej, sa na pojednávaní v tejto veci pred senátom Okresného súdu Bratislava II v piatok (20. 9.) zúčastní. V piatok má byť vypočutá len svedkyňa a poškodená Volzová, ktorej vypočutie navrhol prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave (KP) Michal Šúrek i obhajoba. Vo štvrtok to potvrdil Ruskov obhajca Marek Para.

19.09.2019 13:31
Pavol Rusko Foto: ,
Bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva Pavol Rusko
debata (1)

„Môj mandant Pavol Rusko sa určite zúčastní osobne. Som presvedčený o nevine klienta a verím, že aj zajtrajší výsluch prispeje k objasneniu skutkového stavu, keďže v prípravnom konaní mi nezákonne vyšetrovateľom bolo zakázané klásť svedkyni niektoré podstatné otázky,“ povedal Para.

Proces sa v piatok, podobne ako naposledy v máji, uskutoční za prísnych bezpečnostných opatrení v Ústave na výkon väzby (ÚVV) a Ústave na výkon trestu odňatia slobody (ÚVTOS) v Bratislave. Na pojednávanie sa akreditoval maximálny možný počet zástupcov médií, ktorých je možné vpustiť do pojednávacej sály a to 40.

Predseda senátu OS BA II Pavol Juhás nepovolil zhotovovať z priebehu procesu zvukový prenos, ale len zvukový záznam. Uviedol to vo štvrtok hovorca Krajského súdu v Bratislave (KS) Pavol Adamčiak.

V prípade okrem Pavla Ruska figurujú ako spoluobžalovaní silné postavy slovenského podsvetia – na doživotný trest odňatia slobody odsúdený bos skupiny sýkorovcov Róbert Lališ, alias Kýbel, banskobystrický bos Mikuláš Černák a jeho komplic Miloš Kaštan. Pokiaľ Kýbel účasť na príprave vraždy rovnako ako Pavol Rusko popiera, tak Mikuláš Černák a Miloš Kaštan sa k činu priznali na prvom pojednávaní 23. mája.

Polícia začala prípad riešiť na základe výpovede Mikuláša Černáka. Práve on mal vypovedať, že si Pavol Rusko v slovenskom podsvetí na jeseň roku 1997 objednal vraždu Volzovej, a to za odmenu 20 až 40 miliónov korún slovenských.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Pavol Rusko #objednávka vraždy #Sylvia Volzová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy