Danko: Gott pre mňa zostane navždy najväčším československým spevákom

13.10.2019 18:32

Karel Gott zostane navždy najväčším československým spevákom. Uviedol to v nedeľu predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) po slávnostnej svätej omši. Tá sa na základe jeho iniciatívy konala za zosnulého speváka v hradnej kaplnke Bratislavského hradu.

„Je to, ak nie najväčší, jeden z najväčších našich umelcov. Ale pre mňa tým najväčším československým spevákom navždy ostane. Veľa rozprávať netreba. Každý, kto pozná jeho piesne, si to musí precítiť sám,“ povedal Danko. Doplnil, že bude zároveň iniciovať, aby si zosnulého umelca pripomenula aj NR SR, a to potleskom na začiatku svojej budúcotýždňovej schôdze.

Spevák
		Karel Gott s orchestrom
		Ladislava...
Spevák
		Karel Gott na zábere z 80-tych rokov.
+20Spevák Karel Gott v
		roku 1990 rozdáva
		autogramy...

Karel Gott zomrel v utorok 1. októbra krátko pred polnocou vo veku 80 rokov. Spevák v polovici septembra oznámil, že trpí akútnou leukémiou. Poruchu krvotvorby mu lekári diagnostikovali už pred rokom a pol. Verejnosť sa s ním mohla naposledy rozlúčiť v piatok (11. 10.) v Paláci Žofín na Slovanskom ostrove v Prahe. Zádušná omša sa konala v sobotu (12. 10.) v Katedrále svätého Víta na Pražskom hrade. Následne bola rakva prevezená do pražského krematória Motol, kde sa s ním rozlúčila rodina.


VIDEO: Pozrite si, aká atmosféra panovala pri rozlúčke s Karlom Gottom pred pražským Žofínom. TV Pravda prináša z Prahy názory ľudí z Česka, ale aj zo Slovenska, ktorí sa prišli rozlúčiť so speváckou legendou.


VIDEO: Pozrite si krátky rozhovor TV Pravda s Eduardom Krečmarom, ktorý napísal texty piesní pre Karla Gotta.


VIDEO: Verejnosť sa v pražskom Žofíne lúčila so spevákom Karlom Gottom.


#Karel Gott #Andrej Danko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku