Lídri PS/Spolu predstavili návrh zákona 'Lex Haščák'

23.10.2019 11:30, aktualizované: 11:56

Programový líder PS/Spolu Miroslav Beblavý avizoval už na utorňajšom brífingu, že predstavia zákon, ktorý má zabrániť, aby finančné skupiny prerastali do štátu, ktorý je potom bezzubý. Položil si otázku: "Čo s finančnými skupinami v zdravotníctve, spoločnosti a politike?"

Michal Truban spresnil, že PS/Spolu pripravuje dva návrhy zákona, ktoré majú oslabiť silu a moc finančných skupín. Majú sa týkať médií a zdravotníctva. Miroslav Beblavý informoval, že na podobe zákonov spolupracujú s Luciou Žitňanskou, v paragrafovej podobe ho predložia na decembrovej schôdzi NR SR.

Prvý zákon má zakázať krížové vlastníctvo v zdravotníctve a má zabrániť stavu, v ktorom teraz finančná skupina Penta vlastní všetko, nemocnice, poisťovne aj lekárne, a prelieva peniaze podľa ľubovôle. Zákon, ktorý sa týka médií, má uložiť majiteľom väčších médií, aby sa zapísali do protischránkového registra. Médiá by podľa tohto zákona nesmeli vlastniť tí ľudia, ktorí majú dlhodobý a veľký biznis so štátom.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Penta #lex Haščák #finančné skupiny
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku