Akékoľvek správy o tom, že sa v Bratislave rozmohli vraždy alebo že ženám hrozí bezprostredné nebezpečenstvo, sú podľa informácií polície klamstvom. „Ich autori sa odvolávajú na svoje údajné a tajné zdroje z polície. Ďalší ľudia tieto správy bezhlavo šíria ďalej“, uvádza polícia na sociálnej sieti.
„Tak ako sme opakovane uviedli na Facebooku a následne na tlačovej konferencii, nemáme žiadne informácie o tom, že by smrť slečny Violy mala súvis s vyčíňaním sériového páchateľa. Nemáme informácie o počte zvýšených útokov voči obyvateľom Bratislavy, nemáme informácie o zvýšenom počte incidentov,“ uviedla ďalej polícia.
Od smrti Violy nedošlo podľa polície SR v Bratislave k žiadnej vražde alebo zabitiu. Ak bolo aj nájdené nejaké telo, išlo o prípad, keď k smrti nedošlo cudzím zavineným, teda treťou osobou.
V súvislosti so šírením týchto správ začala polícia zbierať screenshoty/statusy, ktoré šíria dezinformácie a paniku medzi obyvateľmi Bratislavy. Kriminálna polícia situáciu analyzuje. V tomto prípade autorom takýchto statusov môže hroziť basa na až dva roky, upozorňuje polícia.
„Davová psychóza, hystéria a panika môže mať obzvlášť pri tejto téme fatálne následky a nie je vylúčené, že na autorov týchto statusov by sa mohli vzťahovať aj ďalšie paragrafy a možné väzobné tresty,“ uzavrela polícia.