Slováci sa pomocou zbierky postarali o vyše 600 000 porcií jedla pre deti v Keni

Chudobné deti v Keni v dedine Kipkaren dostali od Slovákov darček v podobe viac ako 600 000 porcií jedla. Od konca júna sa realizovala na Slovensku zbierka. Jej výsledkom je zabezpečenie jedla v škole počas celého školského roka. Informoval o tom Viktor Porubský, dobrovoľník a štatutár organizácie Mary’s Meals Slovensko, ktorá zbierku organizuje.

08.12.2019 15:45
debata (19)

„Mnoho z detí pre chudobu a hlad nemohlo pravidelne chodiť do školy. Museli od mala pracovať alebo žobrať, alebo sa pre hlad nemohli sústrediť. Školské jedálne nie sú v týchto krajinách bežné a vďaka jedlu, ktoré im tam uvaria tamojší dobrovoľníci, dostanú pravidelnú stravu a získajú vzdelanie, ktoré im môže pomôcť vymaniť sa z biedy,“ poznamenal Porubský.

Celkové náklady na jednu porciu sú sedem centov. „Jedno dieťa sa takto dokáže vystravovať počas celého školského roka za 15,60 eura. To je u nás cena jednej večere v lepšej reštaurácii,“ uviedol.

Varenie jedla zabezpečuje medzinárodná charitatívna organizácia Mary’s Meals, ktorá v školách pripravuje jedlo pre 1,5 milióna detí. Jedlo v chudobných krajinách pripravuje bez nároku na odmenu vyše 80.000 miestnych dobrovoľníkov, zväčša rodičov detí, ktorým organizácia poskytuje suroviny z lokálnej produkcie. Projekt bol podporený pápežom Františkom či ocenený anglickou kráľovnou Alžbetou II.

19 debata chyba
Viac na túto tému: #jedlo #zbierka #keňa