Zsuzsovú navrhli obžalovať v kauze vraždy exprimátora Hurbanova

23.12.2019 13:56

Exprimátora a regionálneho politika Lászloa Basternáka zavraždili 9. júla 2010 vo večerných hodinách pred jeho domom.

Alenu Zsuzsová, ktorá čelí obžalobe v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka, navrhli policajti obžalovať aj v prípade vraždy bývalého primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Ako ďalej Policajný zbor SR informoval na sociálnej sieti, spolu s ňou navrhli obžalovať aj Romana O. a Vladimíra M. „Predmetný návrh bol dnešného dňa podaný na Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR,“ informovala polícia.

Exprimátora a regionálneho politika Basternáka zavraždili 9. júla 2010 vo večerných hodinách pred jeho domom. Za úkladnú vraždu odsúdili Štefana Kaluza na 25 rokov. Polícia pracovala s verziou, že vraždu si niekto objednal. Kaluz však objednávateľa neprezradil. Obvinený Vladimír M. je bývalý šofér Aleny Zsuzsovej. Tá robila Romanovi O. politickú kampaň proti zavraždenému Basternákovi. Vladimír M. je bývalý príslušník skupiny sýkorovcov a s Kaluzom pracovali pre rovnakú SBS.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#vražda
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku