Sulík: Urobili sme všetko pre to, aby bola SaS stabilizovaná

Predseda opozičnej SaS Richard Sulík si nemyslí, že uplynulý rok nastali v strane najväčšie otrasy. Dodal, že v SaS urobili všetko pre to, aby sa strana skonsolidovala a stabilizovala. Za úspech Sulík považuje okrem iného aj to, že sa v parlamente podarilo presadiť niektoré návrhy SaS. Ide napríklad o úpravu, ktorá zbavuje talára sudcu, ktorý kandiduje v parlamentných voľbách alebo eurovoľbách.

28.12.2019 17:30
Richard  Sulík Foto: ,
Predseda SaS Richard Sulík.
debata (28)

Vôbec to neboli najväčšie otrasy. Tým, že som zakročil rýchlo, podarilo sa interné konflikty rýchlo ukončiť, reagoval Sulík na odchody viacerých predstaviteľov SaS v tomto roku. Podľa neho je úplne bežné, že ľudia odchádzajú a prichádzajú. Neviem, prečo si niekto myslí, že strany musia byť ako mafiánske rodiny, že ak do nej vstúpi, tak až do smrti neodíde, skonštatoval pre TASR Sulík.

SaS v októbri 2019 opustili viacerí členovia, medzi nimi aj podpredsedovia SaS Jana Kiššová či Ľubomír Galko. Stranu opustili po pretrvávajúcich nezhodách so Sulíkom a tiež po tom, ako bol schválený návrh kandidačnej listiny do parlamentných volieb, na ktorom osobnosti okolo Galka nefigurovali. Zo strany tiež bola vylúčená dovtedajšia predsedníčka poslaneckého klubu SaS Natália Blahová.

Urobili sme všetko pre to, aby bola SaS stabilizovaná a skonsolidovaná. Práve preto sme sa pustili do riešenia interných problémov, aby bol náš poslanecký klub aj po voľbách stabilný, skonštatoval Sulík. Doplnil, že ich kandidátka je vysoko kvalitná. Oslovoval som ľudí, ktorí v živote niečo dokázali, majú za sebou príbeh a nemajú za sebou žiadne škandály, a najmä majú rovnaké videnie ako SaS, čiže viac slobody, viac zodpovednosti a menej daní, doplnil šéf SaS.

Za úspech okrem iného považuje Sulík návrh SaS, ktorým sudca kandidujúci v parlamentných voľbách či eurovoľbách prichádza o funkciu sudcu. Opozičný návrh schválili v tomto roku v parlamente. Sudcovia tak nemôžu kandidovať na kandidačnej listine politickej strany či hnutia. Poslanci tiež schválili novelu z dielne SaS, ktorou zaniká nárok na vyplácanie platu poslancovi Národnej rady SR, keď bude právoplatne odsúdený za trestný čin.

Pozitívne bolo podľa Sulíka aj zastavenie nekontrolovateľnej ťažby v lesoch či zrušenie dane pre obchodné reťazce, na ktorú podľa svojich slov upozorňoval Európsku komisiu. Okrem toho sme upozornili na množstvo pochybných tendrov, uzavrel šéf SaS.

28 debata chyba
Viac na túto tému: #SaS #Richard Sulík #parlamentné voľby 2020
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy