Mamojku ešte stále preverujú

, 31.01.2020 11:00

Preverovanie ústavného sudcu Mojmíra Mamojku ešte nie je ukončené. Bývalý novinár a šéf kontrarozviedky Peter Tóth na pojednávaní v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka 15. januára vypovedal, že bol za ústavným sudcom Mamojkom so žiadosťou, aby pomohol Marianovi Kočnerovi dostať sa z väzby.

Šéf Ústavného súdu Ivan Fiačan takmer okamžite prisľúbil, že Mamojku preverí. Podľa Tomáša Senaja z tlačového a informačného odboru Kancelárie Ústavného súdu sa preverovanie ešte neskončilo.

Fiačan podľa neho „preveruje všetky relevantné skutočnosti týkajúce sa tejto veci a vykonáva všetky úkony potrebné k prevereniu, či existujú dostatočné dôvody na disciplinárne stíhanie sudcu. Vzhľadom na potrebu dôkladného preverenia všetkých skutočností, predseda ústavného súdu dôsledne pristupuje k predmetnej veci,“ dodal Senaj.

Tóth vypovedal, že Kočner žiadal pomoc prostredníctvom motákov. Písal v nich inštrukcie, podľa ktorých sa mal nakontaktovať na RF – Tóth potvrdil, že ide o predsedu Smeru Roberta Fica. A ten mal ísť za sudcom Mamojkom, aby vybavil Kočnerovo prepustenie.

Niekdajší šéf kontrarozviedky Tóth ďalej pred súdom povedal, že bol za Mamojkom aj osobne v lete 2018 a dal mu kópiu Kočnerovho podania na Ústavný súd.

„Popieram to, je to absolútny nezmysel. Takémuto človeku sa nedá veriť ani to, ako sa volá,“ reagoval Mamojka pred dvoma týždňami.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

8 debata
Viac na túto tému: #Marian Kočner #Mojmír Mamojka #Peter Tóth #Ústavny súd