Raši: Debata o smerovaní strany a generačnej obmene je legitímna

Podpredseda Smeru Richard Raši si myslí, že debata o smerovaní strany a o generačnej obmene Smeru je legitímna. Povedal to v nedeľnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike.

03.05.2020 12:03
debata (115)

Politická budúcnosť Petra Pellegriniho (Smer) je z jeho pohľadu pozitívnym signálom pre Smer. Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) skonštatoval, že straníci si musia vybrať budúcnosť a vedenie. Poukázal na preferenčné krúžky a rozdiel v spôsobe vyjadrovania predsedu Smeru Roberta Fica a Pellegriniho.

„Myslím si, že každá strana potrebuje z času na čas obmenu a možno nejaký nový vietor,“ skonštatoval Raši. Za dobré považuje to, že majú v strane okrem súčasného predsedu Fica aj ďalšiu silnú osobnosť, akou je podpredseda Pellegrini. Verí, že prípadný stranícky súboj na volebnom sneme bude v prospech strany, že jej dodá novú energiu a že Smer-SD bude naďalej silným hráčom na politickej scéne.

Na otázku, či vo voľbe predsedu strany podporí Pellegriniho, odpovedal, že voľby predsedu sú v Smere tajné. „Ale Peter Pellegrini a jeho politická budúcnosť pre stranu je z môjho pohľadu veľmi pozitívnym signálom,“ dodal.

Kollár zdôraznil, že o budúcnosti Smeru si majú rozhodnúť ich štruktúry a členovia si musia vybrať vedenie. Zdôraznil, že s Pellegrinim majú korektný, hoci opozičný vzťah. Poukázal pritom na rozdiel medzi Ficom a Pellegrinim. „Jeden len šteká, uráža a nadáva, a druhý má program a hovorí jasne, čo chce vytvoriť,“ povedal.

115 debata chyba
Viac na túto tému: #Smer #richard raši