Deň mesta Košice oslavovali len komorne

, 08.05.2020 11:53

Vyvesením vlajky s erbom mesta, príhovorom primátora Košíc a krátkym koncertom si pripomenuli Košičania udalosť zo 7. mája 1369.

VIDEO: Košice si pripomenuli deň mesta skromne.

V ten deň totiž panovník Ľudovít Veľký udelil mestu Košice erbovou listinou právo používať vlastný erb. Táto listina je najstarším dochovaným dokumentom o udelení erbového práva mestu panovníkom v Európe.

Komorné pripomenutie tejto udalosti sa konalo pred Historickou radnicou na Hlavnej ulici v Košiciach. Po minulé roky oslavy trvali viac ako desať dní a ich súčasťou boli trhy remesiel, otvorenie sezóny detskej železničky a zoo, koncertu vo fontáne, rytierske slávnosti či súťažná prehliadka vlastnoručne vyrobených plavidiel s názvom Košické Benátky.

Vyvrcholením celého niekoľkodňového programu osláv Dňa mesta Košice bolo udeľovanie Cien mesta Košice a Cien primátora mesta Košice.

Slávnostné podujatie pre aktuálnu hrozbu šírenia vírusu bolo preložené na neskorší termín.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Košice
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku