Most-Híd si zvolí vedenie, na predsedu kandiduje Sólymos

20.05.2020 15:12
Lászlo Sólymos
Lászlo Sólymos. Autor: ,

Mimoparlamentná strana Most-Híd si zvolí vedenie na povolebnom sneme, ktorý sa bude konať 30. mája vo Fiľakove. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Klára Magdeme.

„Členovia dočasného vedenia po ďalšom uvoľnení opatrení v súvislosti s koronavírusom sa rozhodli pre riadny snem, ktorý sa bude konať v sobotu 30. mája vo Fiľakove v maximálnom súlade s protiepidemi­ologickými opatreniami,“ priblížila hovorkyňa. Delegáti snemu budú voliť predsedu, podpredsedov a predsedníctvo strany.

Záujem viesť Most-Híd potvrdil v stredu na sociálnej sieti László Sólymos. „Napriek zlému výsledku vo februárových voľbách som presvedčený, že táto strana má svoje miesto a účel na politickej scéne a začína novú etapu,“ uviedol. Do vedenia strany bude podľa svojich slov kandidovať spolu s ľuďmi, ktorí síce budú nováčikmi vo vedení, ale za ktorými sú roky práce v regiónoch a v prospech menšín.

„Prichádzam s ponukou politiky, kde zastupovanie záujmov menšín a regiónov musí byť absolútnou prioritou a kde už na ďalšie štiepenie menšín a osobnostné rozbroje z minulosti nebude priestor,“ deklaroval Sólymos. Za potrebné považuje spojiť sily a spolupracovať, „aby menšiny nezastupovalo v parlamente len pár jednotlivcov“.

Strana Most-Híd už skôr uviedla, že by chcela spolupracovať aj s ďalšou mimoparlamentnou stranou SMK.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Most-Híd #László Solymos
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku