Most-Híd si zvolí vedenie, na predsedu kandiduje Sólymos

Mimoparlamentná strana Most-Híd si zvolí vedenie na povolebnom sneme, ktorý sa bude konať 30. mája vo Fiľakove. TASR o tom informovala hovorkyňa strany Klára Magdeme.

20.05.2020 15:12
Lászlo Sólymos Foto: ,
Lászlo Sólymos.
debata (3)

„Členovia dočasného vedenia po ďalšom uvoľnení opatrení v súvislosti s koronavírusom sa rozhodli pre riadny snem, ktorý sa bude konať v sobotu 30. mája vo Fiľakove v maximálnom súlade s protiepidemi­ologickými opatreniami,“ priblížila hovorkyňa. Delegáti snemu budú voliť predsedu, podpredsedov a predsedníctvo strany.

Záujem viesť Most-Híd potvrdil v stredu na sociálnej sieti László Sólymos. „Napriek zlému výsledku vo februárových voľbách som presvedčený, že táto strana má svoje miesto a účel na politickej scéne a začína novú etapu,“ uviedol. Do vedenia strany bude podľa svojich slov kandidovať spolu s ľuďmi, ktorí síce budú nováčikmi vo vedení, ale za ktorými sú roky práce v regiónoch a v prospech menšín.

„Prichádzam s ponukou politiky, kde zastupovanie záujmov menšín a regiónov musí byť absolútnou prioritou a kde už na ďalšie štiepenie menšín a osobnostné rozbroje z minulosti nebude priestor,“ deklaroval Sólymos. Za potrebné považuje spojiť sily a spolupracovať, „aby menšiny nezastupovalo v parlamente len pár jednotlivcov“.

Strana Most-Híd už skôr uviedla, že by chcela spolupracovať aj s ďalšou mimoparlamentnou stranou SMK.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Most-Híd #László Solymos