Nepribudol žiaden nový prípad Covidu-19, medián je na nule

Za štvrtok nepribudol na Slovensku žiaden nový prípadov vírusového ochorenia Covid-19, počet pozitívne testovaných osôb na koronavírus tak ostáva na čísle 1520. Hodnota kĺzavého mediánu prvýkrát klesla na úroveň nula.

29.05.2020 09:37 , aktualizované: 16:11
debata (126)

Vo štvrtok urobili 1848 testov, celkový počet sa tak zvýšil na 167 562. Nepribudlo žiadne úmrtie, uzdravilo sa ďalších 6 osôb, celkovo sa tak vyliečilo už 1 338 pacientov s koronavírusom.

Šesť pacientov s potvrdeným koronavírusom je hospitalizovaných, žiadna osoba sa nenachádza na Jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS) ani na umelej pľúcnej ventilácii. Hodnota kĺzavého mediánu prvýkrát klesla na úroveň nula. Informoval o tom permanentný krízový štáb na stránke korona.gov.sk.

Video: Brífing ministra zdravotníctva Mareka Krajčího k aktuálnej situácii v rezorte.

Apple schválila aplikáciu na využitie Ekarantény

Aplikáciu potrebnú na využitie smart karantény schválila už aj spoločnosť Apple. Vyplýva to z vyjadrenia, ktoré poskytol tlačový odbor Kancelárie ministra vnútra. „Aplikácia je schválená, občania teda už môžu eKaranténu využívať na smartfónoch s Androidom aj na iPhonoch,“ napísali z rezortu vnútra. Na sociálnej sieti to potvrdil aj premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Občania vracajúci sa na Slovensko zo zahraničia, ktorí chcú povinnú izoláciu stráviť v domácom prostredí pod dohľadom takzvanej smart karantény, sa majú na to podľa rezortu vnútra pripraviť už pred cestou k hraničnému priechodu so SR a nie až priamo na hraniciach.

Musia si stiahnuť aplikáciu, ale tiež prejsť procesom registrácie a aktivácie. Na prechod štátnou hranicou treba okrem toho aj čestné vyhlásenie a súhlas s podrobením sa nariadenej izolácii v domácom prostredí za použitia mobilnej aplikácie. Oba dokumenty je možné stiahnuť na webovej stránke korona.gov.sk/e­karantena. Na hraničný priechod ich treba priniesť vytlačené a podpísané.


Koronavírus: Užitočné informácie, rady a tipy

© Autorské práva vyhradené

126 debata chyba
Viac na túto tému: #Slovensko #koronavírus #Covid-19