Počet prípadov týraných zvierat za posledných deväť rokov stúpol

29.05.2020 12:53

Za obdobie od roku 2010 do roku 2019 počet prípadov týraných zvierat na Slovensku stúpol. Prípadov však podľa hovorcu Prezídia Policajného zboru Michala Slivku v skutočnosti viac nie je. "Je to tým, že občania k tejto téme pristupujú zodpovednejšie a oznamujú viac prípadov, ktoré doteraz často zostávali nepovšimnuté".

V roku 2010 bolo zistených 23 prípadov týraných zvierat, polícia objasnila 13 prípadov. O tri roky nato policajti zistili 29 prípadov a v roku 2016 ich bolo 32. Minulý rok polícia odhalila 65 týraných zvierat a z toho objasnila 22 prípadov, vyplýva zo štatistiky.

Policajti podľa Slivku túto trestnú činnosť odhaľujú viacerými spôsobmi. Najviac prípadov nahlasujú občania a mimovládne organizácie. Časť vyjde najavo pri kontrolnej činnosti Štátnej veterinárnej a potravinovej správy SR. Slivka poznamenal, že určitú časť odhalí aj polícia svojou činnosťou.

„Zatiaľ sme nemali žiadny prípad, kde by bola osoba stíhaná väzobne, ale nevylučujeme, že v odôvodnenom prípade by sme pristúpili aj k tejto možnosti,“ povedal Slivka.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#týranie zvierat #Slovensko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku