Primátor Vrútok odmieta, že motívom útoku v škole bola šikana

Primátor Vrútok Branislav Zacharides odmieta, že by dôvodom minulotýždňového útoku v tamojšej škole mala byť šikana páchateľa. V tejto súvislosti vyjadril plnú podporu škole, ktorá je podľa neho vzorová v tom, ako si pri podozreniach dokáže v tomto smere poradiť.

15.06.2020 14:59
VRÚTKY zacharides Foto: ,
Primátor Vrútok Branislav Zacharides (vľavo) na brífingu pred Spojenou školou na Ulici M. R. Štefánika v mestskej časti Martin - Priekopa vo Vrútkach.
debata (32)

Uviedol to po pondelkovom stretnutí s ministrom školstva Branislavom Gröhlingom (SaS) v Bratislave. Dodal, že existuje vôľa, aby sa škola stihla ešte v tomto školskom roku aspoň na niekoľko dní vrátiť do normálneho života.

Podľa Zacharidesa koluje v súvislosti s útočníkom množstvo „neprávd, poloprávd a neistôt“. „Neboli v minulosti počas jeho štúdia zaznamenané skutočne žiadne náznaky toho, že by bol z niekoho strany šikanovaný,“ zdôraznil. Poukázal na to, že páchateľ už pred rokom útočil nožom na železniciach.

Premiér Igor Matovič o zásahu vo Vrútkach: Tiež by som strieľal.

Primátor diskutoval s ministrom aj o zabezpečení školy. „Spoločne sme si potvrdili (…), že na škole neboli opomenuté žiadne bezpečnostné prvky a že táto škola spĺňala všetky bezpečnostné štandardy, napriek tomu sa nepodarilo, ani sa nemohlo podariť úplne zabrániť tejto nešťastnej udalosti,“ skonštatoval. Šéf rezortu mu tlmočil zámer hľadať, aj v spolupráci s inými ministerstvami, ďalšie riešenia a nástroje, ako zvýšiť bezpečnosť žiakov na školách.

Dvoch mŕtvych a viacero zranených vrátane detí si vyžiadal štvrtkový útok v Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach.

32 debata chyba
Viac na túto tému: #útok nožom #Vrútky
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy