V Oravskom Podzámku horí hala, škoda je za milión eur

Požiar výrobnej haly v obci Oravský Podzámok (okres Dolný Kubín) likvidujú už takmer štyri hodiny desiatky profesionálnych a dobrovoľných hasičov.

19.06.2020 08:42
požiar, Oravský podzámok Foto: ,
Výrobná hala v obci Oravský Podzámok, okres Dolný Kubín, ktorú zachvátil požiar v piatok 19. júna 2020.
debata (2)

Škodu predbežne vyčíslili na približne jeden milión eur. Na miesto smeruje expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiaru z Požiarnotechnic­kého a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR v Bratislave. TASR o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Po príchode na miesto udalosti hasiči zistili, že požiar zachvátil budovu, v ktorej sa nachádza píla. „Plamene sa rýchlo rozšírili na celú výrobnú halu o rozmeroch 100 krát 30 metrov. Zasahujúci hasiči sa snažia požiar lokalizovať a ochladzujú podkrovie výrobnej haly, aby tak zamedzili rozšíreniu požiaru na ďalšiu časť budovy,“ priblížila Križanová.

Na mieste udalosti zasahujú hasiči z Dolného Kubína, Námestova, Tvrdošína, Ružomberka, Žiliny a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline. Tiež členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Chlebnice, Dlhá nad Oravou, Horná Lehota, Oravský Podzámok a Sedliacka Dubová.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #požiar #Orava