Matovičov fond pomoci má konečne začať pomáhať

Úrad vlády SR má budúci týždeň schváliť konečnú podobu prerozdeľovania financií z Fondu vzájomnej pomoci. Zriadi špeciálny webový portál, ľudia následne budú môcť požiadať o príspevok z fondu.

20.06.2020 08:48
44

Finálne projekty, ktoré sa budú uchádzať o pomoc, zverejní na webe a bude ich môcť podporiť aj verejnosť. Pre TASR to povedal vedúci ÚV Július Jakab. Vo fonde, ktorý založil premiér Igor Matovič (OĽaNO) začiatkom apríla, je aktuálne vyše 660 000 eur.

Portál úradu vlády bude v správe neziskovej organizácie Ľudia ľuďom. „Po spustení portálu sa budú môcť prihlásiť so žiadosťami ľudia, ktorí budú mať záujem o príspevok z fondu. Po spracovaní žiadostí sa zverejnia všetky projekty, ktoré splnia podmienky,“ povedal pre TASR Jakab. Aktuálne sa podľa neho dolaďujú mechanizmy na preverovanie týchto žiadostí. Následne má úrad vlády osloviť osoby, ktoré budú súčasťou dohľadu nad prerozdeľovaním príspevkov.

„Na začiatku budúceho týždňa sa majú stretnúť zástupcovia úradu vlády so zástupcami neziskovej organizácie Ľudia ľuďom a ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Majú schváliť konečné fungovanie a konečnú podobu prerozdeľovania pomoci,“ doplnil šéf úradu vlády.

Fond predstavil Matovič ako spoločné rozhodnutie koaličných strán s tým, že doň budú prispievať poslanci koalície. Má ísť o formu pomoci pre ľudí zasiahnutých koronakrízou. Podľa informácií na transparentnom účte do fondu zatiaľ posielajú peniaze poslanci za OĽaNO a Sme rodina.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
44 debata chyba
Viac na túto tému: #Fond vzájomnej pomoci #Igor Matovič