Pellegrini nie je jediný, má vzniknúť ďalších 9 politických strán

Okrem strany expremiéra Petra Pellegriniho s názvom Hlas-sociálna demokracia by chcelo na Slovensku vzniknúť ďalších deväť nových politických strán.

19.07.2020 09:19
debata (69)

Oznámenie o zbieraní podpisov zverejnili na webstránke Ministerstva vnútra (MV) SR. Na registráciu potrebujú minimálne 10 000 podpisov od občanov.

Ide o subjekty Právo a povinnosť, Zelenáči-občianska iniciatíva či Dobro. Ešte pred Pellegriniho projektom zverejnili oznámenie od prípravných výborov aj subjekty Slovenská pirátska strana, Pirátska strana, Rómska strana, Slovensko ide ďalej – jednota pronárodných síl, ODS – Občianski demokrati Slovenska a Budúcnosť pre Slovensko.

Pellegrini spolu s kolegami predstavil zber podpisov v uplynulom týždni. Poslanec a jeden z predstaviteľov vznikajúcej strany Matúš Šutaj Eštok pre TASR povedal, že podpisy chcú vyzbierať do mesiaca, aby mohli 14. augusta požiadať o registráciu strany. Ustanovujúci snem strany by chceli podľa neho zorganizovať na jeseň.

Na Slovensku je registrovaných okolo 160 politických strán a hnutí, takmer stovka je v likvidácii. Zakladatelia strany musia vyzbierať aspoň 10.000 podpisov, odovzdať ich ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splnia všetky zákonné podmienky, ministerstvo stranu zaregistruje.

69 debata chyba
Viac na túto tému: #politická strana