Jankovská vyhlásila hladovku, protestuje proti porušovaniu svojich práv

12.09.2020 18:48

Bývala štátna tajomníčka a sudkyňa Monika Jankovská vo väznici vyhlásila hladovku.

Informáciu ako prvý priniesol portál Topky.sk. Ten uvádza, že Monika Jankovská o vyhlásení hladovky informovala riaditeľa banskobystrickej väznice listom. Dôvod hladovky má podľa informácií portálu súvisieť s najnovším obvinením v kauze trenčianskeho baru Fatima a so sprísnenou sadzbou v kauze Búrka.

Hovorkyňa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZJVS) Katarína Nováková pre portál potvrdila hladovku Moniky Jankovskej. Dodala, že vo všeobecnosti platí, že ak obvinený vyhlási hladovku, do 24 hodín je o tom informovaný lekár. Ten by mal následne rozhodnúť o spôsobe dohľadu nad zdravotným stavom obvineného. Väznená osoba podstúpi lekárske vyšetrenie a lekár ju poučí o rizikách hladovky.

„Všetky tri dôvody majú spoločné jedno: rôzne a trvajúce porušovania základných práv a slobôd mojej klientky,“ uviedol k dôvodom hladovky pre portál advokát Moniky Jankovskej, Peter Erdös.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Monika Jankovská
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku