Väzobne stíhaného policajného exprezidenta Lučanského hospitalizovali

Bývalý policajný prezident Milan Lučanský, ktorý je v súčasnosti väzobne stíhaný, je v nemocnici. TASR to potvrdili zdroje blízke justícii, upozornil na to časopis Týždeň.

10.12.2020 11:16 , aktualizované: 11.12.2020 16:40
Milan Lučanský Foto:
Milan Lučanský
debata (985)

V nemocnici ho má strážiť policajná eskorta. Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku, kde má byť hospitalizovaný, informáciu nepotvrdila ani nevyvrátila. Podľa jej hovorkyne Petry Diškovej informácie o zdravotnom stave pacientov neposkytuje.

„Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) je oprávnený poskytovať konkrétne informácie o väznených osobách len zákonom stanoveným orgánom a inštitúciám v rozsahu nevyhnutnom na plnenie ich úloh. Vzhľadom na to, že nedisponujeme súhlasom dotknutej osoby, nie sme oprávnení poskytnúť požadované bližšie informácie týkajúce sa osobnosti a súkromia fyzickej osoby,“ reagovala pre hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Na Špecializovaný trestný súd privážajú...
Na Špecializovaný trestný súd privážajú...
+2Na Špecializovaný trestný súd privážajú...

Zdôraznila, že ústav Prešov neeviduje v danom období fyzické napadnutie obvineného alebo odsúdeného ani použitie donucovacích prostriedkov voči obvinenému alebo odsúdenému.

"Ak si zdravotný stav obvineného vyžaduje zdravotnú starostlivosť, ktorú nemožno poskytnúť v ústave, alebo ak je to potrebné na účely trestného konania, väzba sa na nevyhnutne potrebný čas vykonáva v nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne.

Ak si zdravotný stav obvineného vyžaduje zdravotnú starostlivosť, ktorú nemožno poskytnúť v ústave alebo v nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne, väzba sa na nevyhnutne potrebný čas vykonáva v inom (civilnom) zdravotníckom zariadení. Pritom stráženie obvineného vykonáva ZVJS," vysvetlila Kacvinská.

Kolíková má podľa Fica vyvrátiť podozrenia o útoku na Lučanského

Predseda opozičnej strany Smer Robert Fico vyzval v piatok ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí), aby vysvetlila, čo sa stalo Milanovi Lučnaskému. Informoval o tom vo videu na sociálnej sieti.

„Nielenže Milan Lučanský išiel do väzby bez dôvodov, nielenže tam sedí na základe výpovede človeka, ktorý je kajúcnikom, ale dnes leží v nemocnici v Ružomberku po ťažkej operácii s ťažkým zranením hlavy,“ uviedol Fico. Ministerka by mala podľa neho vyvrátiť podozrenia o útoku na exšéfa polície.

985 debata chyba
Viac na túto tému: #hospitalizácia #Milan Lučanský