Brhelova dcéra podáva pre zásah NAKA sťažnosť: Bol neprimeraný

Dcéra zadržaného podnikateľa Petra Brhela Barbora Brhlová považuje piatkový zásah Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) voči jej otcovi za neprimeraný. TASR informovala, že sa v tejto súvislosti obracia so sťažnosťou na Úrad inšpekčnej služby (ÚIS) a príslušné orgány.

30.01.2021 15:56 , aktualizované: 19:03
Polícia / NAKA / Kukláči / Foto:
Zásah kukláčov v hoteli DoubleTree by Hilton pri bratislavskom zimnom štadióne 29. januára 2021.
debata (383)

„Ja verím v spravodlivosť, tak som bola vychovaná, preto dôrazne žiadam, aby bol celý postup všetkých zúčastnených policajtov prešetrený," uviedla v sťažnosti.

„Úrad inšpekčnej služby v tejto chvíli uvádzanou sťažnosťou nedisponuje. Po jej prijatí, vykonaní potrebných administratívnych úkonov a vyhodnotení sa ňou ako v každom inom prípade bude zaoberať príslušný útvar úradu,“ uviedla hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Petra Friese.

NAKA zadržala v rámci piatkovej akcie Mýtnik aj bývalého šéfa Finančnej správy SR Františka Imreczeho a ďalších sedem osôb.

Podľa informácií televízie JOJ vyšetrovatelia chceli zatknúť aj podnikateľov Michala Suchobu a brata Petra Brhela Jozefa, ale ten sa momentálne nachádza v zahraničí.

Jozef Brhel sa v reakcii na akciu NAKA v piatok vzdal výkonných pozícií v spoločnostiach patriacich do podnikateľskej skupiny ZMJ SICAV. Všetky obvinenia odmieta a svoju nevinu je rozhodnutý preukázať pred orgánmi činnými v trestnom konaní. Hneď ako bude vyzvaný, sa vráti na Slovensko. Informoval riaditeľ komunikácie ZMJ SICAV Juraj Puchý.

„Všetky obvinenia, ktoré sú postavené len na výpovediach osôb obvinených z iných trestných činností, Jozef Brhel odmieta a svoju nevinu je rozhodnutý preukázať pred orgánmi činnými v trestnom konaní. Navyše v IT sektore, ktorého sa podľa medializovaných informácií obvinenia majú týkať, už nepôsobí viac ako desať rokov,“ uvádza sa v stanovisku.

Polícia v piatok zasahovala aj v hoteli DoubleTree by Hilton pri bratislavskom zimnom štadióne, ktorého majiteľom je podnikateľ Juraj Široký. Akcia súvisela s akciou Mýtnik.

Video
383 debata chyba
Viac na túto tému: #František Imrecze #NAKA #Peter Brhel