Na vybavenie školských jedální pôjdu dva milióny eur

Na vybavenie školských jedální na celom Slovensku poskytne v tomto roku rezort školstva dva milióny eur. Počas výjazdu do Považskobystrického okresu to v piatok povedal minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS).

12.02.2021 13:06
školská jedáleň Foto: ,
Školská jedáleň na Základnej škole na Ulici M.R. Štefánika v Žiari nad Hronom.
debata (6)

Cieľom finančnej podpory je podľa neho podpora zdravšieho životného štýlu žiakov, ktorej napomôže zlepšenie vybavenia školských jedální v základných a v stredných školách nákupom moderných zariadení, napríklad konvektomatov, umývačiek riadu, chladničky, chladiaceho boxu, varného kotla či profesionálneho robota.

O podporu sa môžu uchádzať verejné, súkromné, cirkevné školy a školské jedálne. Konečný termín na predloženie žiadostí o rozvojový projekt je 28. február. Stačí, ak žiadateľ vyplní žiadosť len online na stránke ministerstva školstva.

„Popri novelách zákonov, systémových zmenách a opatreniach chceme robiť aj takéto kroky, ktoré pomôžu zmodernizovať a skvalitniť vybavenie a prostredie škôl,“ doplnil Gröhling s tým, že zriaďovatelia môžu rezort požiadať o dotáciu v sume 5000 eur na jednu školskú jedáleň.

Ako dodal, v minulom roku poskytol rezort na vybavenie kuchýň v školských jedálňach 750.000 eur, celá suma sa vyčerpala.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #školské jedálne