Čepčeka vylúčili na tri mesiace z klubu OĽaNO

Poslanec Národnej rady za OĽaNO Martin Čepček nemôže dočasne chodiť na zasadnutia poslaneckého klubu hnutia. Na tri mesiace tiež prišiel o výhody, na ktoré mal ako člen klubu nárok. Nebude mať k dispozícii právny a mediálny tím. Informoval o tom predseda klubu Michal Šipoš.

12.02.2021 20:26
Martin Čepček Foto:
Martin Čepček (OĽaNO) skladá poslanecký sľub počas ustanovujúcej schôdze NR SR 20. marca 2020
debata (55)

Dôvodom je jeho opakované hlasovanie v pléne spolu s poslancami ĽSNS. Čepček je aj naďalej členom klubu OĽaNO.

„Keďže sa medzi Martinom a ostatnými poslancami naštrbila dôvera, je to v tejto chvíli, myslím, pochopiteľný, ale nie nezvratný krok. Ak bude pripravený ďalej tímovo spolupracovať, o tri mesiace má dvere otvorené,“ skonštatoval Šipoš. Doplnil, že opakované hlasovania s poslancami ĽSNS sú ťažko zlúčiteľné s hodnotami OĽaNO.

Čepček pred časom uviedol, že jeho voliči od neho očakávajú úprimné a odvážne presadzovanie kresťanských hodnôt do zákonov. Nedávno už po druhýkrát podal do parlamentu návrh novely, ktorou by sa obmedzil prístup k potratom. Šipoš vtedy povedal, že Čepček o tom vopred neinformoval kolegov v klube ani členov koaličnej rady.

Poslanec hlasoval za návrhy ĽSNS obmedzujúce interrupcie. Koncom decembra 2020 zase v pléne nepodporil koaličné návrhy – novelu Ústavy SR, ktorá súvisela s reformou justície, ani novelu ústavného zákona o bezpečnosti štátu, ktorou sa umožnilo vláde predlžovať núdzový stav.

55 debata chyba
Viac na túto tému: #OĽaNO #interrupcie #potraty #interrupčný zákon #Martin Čepček