„Nariadil som v danej veci prezidiálnu kontrolu. Okrem toho už vec preveruje Úrad inšpekčnej služby (ÚIS), nebudem sa preto bližšie vyjadrovať, pokým nebude vyšetrovanie ukončené. Keď bude záver, že došlo k pochybeniu zo strany vyšetrovateľa, potom rozhodne jeho nadriadený o ďalšom postupe,“ uviedol vo svojom stanovisku Kovařík.
Riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová pre TASR uviedla, že ÚIS sa vo veci smrti Böhma bude v trestnom konaní zaoberať možným porušením povinností príslušníkov polície v súvislosti so zbraňou, ktorou bol Böhm usmrtený.
Generálny prokurátor Maroš Žilinka nechá preveriť dôvody, pre ktoré strelné zbrane zostali v Böhmovej držbe. Žilinka považuje za neprípustné, aby osoby obvinené zo závažnej organizovanej trestnej činnosti boli držiteľmi strelných zbraní. Nariadil preto krajskému prokurátorovi v Bratislave zabezpečiť, aby vyšetrovateľ ÚIS objasnil dôvody, pre ktoré nedošlo k odňatiu a zaisteniu strelných zbraní príslušným policajtom NAKA.
VIDEO: Polícia na mieste samovraždy exsiskára Františka Böhma. 13.2.2021
Úlohou vyšetrovateľa je tiež posúdiť, či takýmto konaním nedošlo k trestnému činu. Generálny prokurátor požiada aj špeciálneho prokurátora, aby preskúmal správnosť a zákonnosť postupu dozorujúceho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry.
Böhm, kľúčový svedok vo viacerých aktuálne políciou vyšetrovaných kauzách, sa mal zastreliť v piatok večer v obci Plavecký Štvrtok. Zranená pri ňom mala byť aj Böhmova manželka, ktorú mal postreliť. Prípad si vzhľadom na jeho závažnosť na mieste prevzala bratislavská krajská kriminálka. NAKA zadržala a obvinila Böhma podľa medializovaných informácií minulý rok v septembri v rámci akcie Božie mlyny. Spolupracovať mal s mafiánskou skupinou takáčovcov.