Úrad vlády zhorí v plameňoch, vyhrážajú sa anonymovia a žiadajú demisiu vlády

Anonymní autori žiadajú vyhrážkami vládu o demisiu do 31. marca. Neznáme osoby hrozia likvidáciou budov či áut. Výhražným letákom sa zaoberá okrem polície aj Slovenská informačná služba. Zisťujú, či nejde o možný teroristický útok.

05.03.2021 23:33, aktualizované: 06.03.2021 10:35
433

Informoval o tom spravodajský portál noviny.sk, ktorý listom disponuje. Tento list vo forme letáku má k dispozícii aj redakcia Pravdy, ale pre závažnosť jeho obsahu a formu ho z etických dôvodov nezverejníme.

Odkaz je adresovaný nielen vláde, ale aj prezidentke. „V liste sa odosielatelia vyhrážajú likvidáciou budov, ako aj áut, a tvrdia, že dokonca zhorí v plameňoch úrad vlády. Celé Slovensko bude podľa nich v plameňoch. Autori uvádzajú, že majú k dispozícii aj adresy rodín politikov a predstaviteľov štátu,“ ozrejmili noviny.sk.

Slovenská informačná služba vo svojom stanovisku uviedla, že sa spolu s Policajným zborom intenzívne venuje hrozbám voči ústavným činiteľom a štátnym orgánom, ktoré sa začali vo zvýšenej miere objavovať najmä vo virtuálnom prostredí sociálnych sietí, alebo v anonymných podaniach prostredníctvom listových zásielok.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
433 debata chyba
Viac na túto tému: #vyhrážky #SIS #polícia #pád vlády #koaličná kríza #demisia vlády