Manžel šéfky ŠÚKL podal po zverejnení komunikácie trestné oznámenie na Matoviča

Manžel šéfky Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) Radoslav Baťo podal trestné oznámenie na premiéra Igora Matoviča (OĽaNO). Dôvodom je zverejnenie jeho súkromnej komunikácie zo sociálnej siete a SMS správy bez súhlasu.

10.03.2021 20:27
Igor Matovič Foto:
Premiér Igor Matovič
debata (78)

Premiér ju zverejnil po ospravedlnení ŠÚKL za jeho vyjadrenie. Úrad vlády SR zatiaľ na žiadosť o stanovisko nereagoval.

Premiér zverejnil v utorok (9. 3.) na svojom profile ospravedlnenie štátnej tajomníčke ministerstva zdravotníctva Jane Ježíkovej za „primitívne“ slová manžela šéfky ŠÚKL Zuzany Baťovej.

Reagoval tak na slovnú výmenu z Baťovho súkromného profilu medzi ním a Ježíkovou v oblasti spôsobu prepravy vakcín Sputnik V v „kartónových“ škatuliach. Premiér napísal, že verí, že rodinný vzťah sa neprejaví na postoji ŠÚKL k vakcíne.

Status zverejnil po tom, ako sa ŠÚKL verejne ospravedlnil predsedníčke dozornej rady Európskej liekovej agentúry (EMA) za jeho vyjadrenia. Matovič jej odkázal, aby Európska lieková agentúra schvaľovala nové vakcíny proti covidu rýchlejšie. ŠÚKL to označil za neznalosť procesov. Matovič neskôr zverejnil aj SMS správu od Baťa.

Baťo na sociálnej sieti priblížil, že podal trestné oznámenie na Okresnú prokuratúru Bratislava III pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy.

78 debata chyba
Viac na túto tému: #trestné oznámenie #Igor Matovič #ŠÚKL #Radoslav Baťo