Finančník Martin Kvietik do väzby nepôjde, z policajného zaistenia ho prepustili

Finančník Martin Kvietik nebude opäť stíhaný väzobne. Rozhodol o tom v pondelok sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Rozhodnutie nie je právoplatné. Médiá o tom informoval jeho advokát Dušan Ivan. Kvietik krátko po vyhlásení rozhodnutia opustil budovu ŠTS a na otázky novinárov nereagoval.

15.03.2021 17:07
debata

„Po tom, čo rozhodol Najvyšší súd (NS) SR a prepustil Martina K. z väzby, pominuli dôvody väzby, tak opätovné zadržanie môjho klienta a návrh na väzbu znamená, že by súd musel v tej istej veci rozhodnúť opätovne. To právny poriadok nedovoľuje. Nový skutok, pre ktorý bol môj klient obvinený, je súčasťou tzv. pokračovacieho deliktu, tým pádom ide stále o rozhodovanie v tej istej veci,“ vysvetlil obhajca.

Dodal, že on a jeho klient sa vzdali práva podať sťažnosť. Prokurátor podal sťažnosť, o ktorej rozhodne NS SR v utorok 23. marca.

„Sudca pre prípravné konanie ŠTS rozhodol, že obvineného M. K. neberie do väzby a prepustil ho zo zadržania na slobodu. Rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne NS SR,“ potvrdila hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Kvietika obvineného aj v kauze Dobytkár vo štvrtok 11. marca krátko po prepustení z väzby v Leopoldove zadržali a obvinili v inej trestnej veci, než bol doteraz väzobne stíhaný. Nové obvinenie sa týka skutku ešte z roku 2017 a opiera sa o výpovede dvoch svedkov. Podľa mediálnych správ mal Kvietik prijať úplatok vo výške 180-tisíc eur za sprostredkovanie agrodotácií.

debata chyba
Viac na túto tému: #korupcia #kauza Dobytkár #Martin Kvietik
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy