Sme rodina si bude naďalej nárokovať na post šéfa SIS

Hnutie Sme rodina si bude naďalej nárokovať na post riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). V diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy to potvrdil predseda hnutia a parlamentu Boris Kollár.

20.03.2021 14:23
Boris Kollár / Milan Krajniak / Foto:
V popredí predseda hnutia Sme rodina a predseda parlamentu Boris Kollár
25

Podľa Kollára majú už dvoch – troch konkrétnych kandidátov. Najskôr ich však chce predstaviť premiérovi a koaličným partnerom, následne prezidentke, aby mali istotu, že prejde. Chceli by navrhnúť niekoho z prostredia SIS, profesionála.

Spolu s nezaradeným poslancom a predsedom mimoparlamentného Hlasu Petrom Pellegrinim majú výhrady k spôsobu zatknutia doterajšieho šéfa SIS Vladimíra Pčolinského. Môže to podľa nich poškodiť renomé Slovenska medzi tajnými službami a mať negatívny dosah na výmenu informácií.

Pellegrini má tiež obavy zo zhoršenia sa bezpečnostnej situácie na Slovensku. Ako zdôvodnil v súvislosti so spôsobom zadržania Pčolinského, elitné jednotky sú zneužívané na teatrálne akcie a ďalšie zložky kontrolujú ľudí v uliciach. „Pýtam sa, aké zložky sa dnes venujú reálnemu zločinu,“ podotkol.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
25 debata chyba
Viac na túto tému: #Sme rodina #SIS #Boris Kollár