SaS reaguje na Matoviča: Ide o osobnú pomstu

Strana Richarda Sulíka ocenila zámer Igora Matoviča (OĽaNO) odstúpiť z postu premiéra. SaS však nie je ochotná akceptovať návrhy, ktorých motívom je osobná pomsta.

, 21.03.2021 22:16
SaS / Richard Sulík / Foto:
Podpredseda vlády a minister hospodárstva Richard Sulík
debata (137)

VIDEO: Matovič: Vzdám sa postu premiéra, ak budú splnené tieto požiadavky.

Na sociálnej sieti SaS uviedla, že je pripravená ďalej rokovať o zotrvaní v koalícii. „Všetci už dlhé mesiace vidia, že Igor Matovič nie je spôsobilý viesť vládu a preto žiadame jej rekonštrukciu na pôdoryse dnešnej koalície, ktorá je definovaná v koaličnej zmluve. Preto nevidíme žiaden dôvod odovzdávať fungujúce a kvalitne vedené ministerstvo,“ uviedli predseda SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Branislav Gröhling a Karol Galek.

Podľa koaličnej zmluvy patria SaS tri rezorty. V súčasnosti liberáli vedú ministerstvo hospodárstva, školstva a diplomacie.

„V strane SaS sme presvedčení, že výmena premiéra je kľúčom k dobrej vláde, lepšie manažovanej, s lepšou komunikáciou a organizáciou. O to viac, že okrem občanov, pani prezidentky, samospráv a vedcov si dnes Igor Matovič znepriatelil aj ďalších koaličných partnerov: Máriu Kolíkovú a Juraja Šeligu. Nepochopil, že príčinou koaličnej krízy je on sám,“ konštatuje SaS.

„Aby som premiérovi uľahčil odchod z vlády, ponúkol som aj svoj odchod z vlády. Táto ponuka stále platí. Ak by však Igor Matovič viedol niektoré z existujúcich ministerstiev patriace OĽaNO, moja ponuka je logicky bezpredmetná. Rovnako sme ochotní diskutovať o zámene predsedníctva v zdravotníckom výbore za predsedníctvo v inom parlamentnom výbore,“ hovorí predseda SaS Richard Sulík.

Požadovaný odchod ľudí, ktorí si dovolili mať iný názor – Kolíkovej, Šeligu, Bittó Cigánikovej a Sulíka podľa SaS potvrdzuje, že súčasný premiér rieši osobné animozity a nejde mu o krajinu, pokračuje SaS vo vyhlásení.

„Naďalej platí, že ak do stredy nedôjde k dohode, ministri za SaS podajú demisiu a strana SaS odchádza z vlády,“ stoja si sulíkovci na svojom.

137 debata chyba
Viac na túto tému: #SaS #Igor Matovič #koaličná kríza pre Sputnik
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy