Do konca online sčítania obyvateľstva ostávajú posledné hodiny, upozornila na to i Čaputová

Prezidentka Zuzana Čaputová pripomína obyvateľom, že majú posledné hodiny na to, aby sa sčítali. Poukazuje na to, že dáta získané zo sčítania pomôžu ich mestu, obci, cirkvi či komunite, aby boli v budúcnosti spravodlivejšie financované na svoj rozvoj. Hlava štátu na to upozorňuje na sociálnej sieti.

, 31.03.2021 14:26
Sčítanie obyvateľstva / Zuzana Čaputová / Foto:
Prezidentka Zuzana Čaputová vypĺňa elektronický formulár sčítania obyvateľov, domov a bytov 15. februára 2021 v Bratislave

Sčítanie obyvateľstva podľa informácií zo Štatistického úradu SR prekonáva podľa prezidentky očakávania. Doteraz sa sčítalo viac ako 4,7 milióna obyvateľov, teda viac ako 84 percent.

„On-line sa sčítali aj starší ľudia. To potvrdzuje, že mladšia generácia pomohla vyplniť formulár svojim rodičom či starým rodičom, za čo im ďakujem. Ostávajú posledné hodiny do dnešnej polnoci, aby tí, ktorí sa ešte nestihli sčítať on-line, tak urobili,“ poznamenala Čaputová.

V rámci Sčítania obyvateľov, domov a bytov (SODB) 2021 prebieha do konca marca elektronické sčítanie, keď obyvateľ vypĺňa formulár sám. Toto sčítanie sa začalo 15. februára. Následne bude od apríla do konca októbra asistované sčítanie. Všetko potrebné nájdu občania na webe www.scitanie.sk.

Sčítanie obyvateľov je zo zákona povinné. Všetci obyvatelia Slovenska majú povinnosť sčítať sa vyplnením elektronického formulára. Zákon o sčítaní pozná aj sankcie za nesplnenie si povinnosti. Obyvateľovi môže byť udelená pokuta obcou od 25 do 250 eur.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Zuzana Čaputová #sčítanie obyvateľov 2021