Petra Brhela z kauzy Mýtnik prepustili z väzby

Petra Brhela obvineného v rámci kauzy Mýtnik prepustili z väzby na slobodu. Informuje o tom portál noviny.sk s tým, že pre televíziu to potvrdil obhajca obvineného Michal Mandzák. O prepustení Brhela rozhodol podľa obhajcu prokurátor.

08.04.2021 14:42 , aktualizované: 15:05
súd v Pezinku, polícia, sprievod Imreczeho, Foto: ,
Policajný sprievod priviezol na súd do Pezinka obvinených z kauzy Mýtnik. Archívna snímka.
debata (26)

„Oceňujem prístup prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Ondreja Repu, ktorý rozhodol o našej žiadosti o prepustení z väzby tak, že prepustili Petra B. z väzby,” uviedol Mandzák. Portál TV Joj doplnil, že podľa informácií televízie došlo po stredajšej konfrontácii medzi obvineným exriaditeľom sekcie ekonomiky finančnej správy Martinom F. a stíhaným podnikateľom Petrom Brhelom k posunu vo vyšetrovaní kauzy Mýtnik.

Petra Brhela zadržali 29. januára spoločne s exšéfom finančnej správy Františkom Imreczem, bývalým šéfom IT sekcie finančnej správy Milanom G. a konateľkou IT spoločnosti Allexis Janou R. V rámci akcie bol obvinený aj brat Petra Brhela. Štvorica je vo väzbe od 1. februára po rozhodnutí Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Jozef Brhel je vo väzbe od 1. marca.

Obvinenia všetkých zadržaných sa podľa polície týkajú trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a korupciou.

26 debata chyba
Viac na túto tému: #Peter Brhel #akcia Mýtnik #Kauza Mýtnik