Bývalý viceprezident finančnej správy dostal 3-ročný podmienečný trest

Bývalého viceprezidenta finančnej správy Daniela Čecha, obvineného z prijímania úplatku a zadržaného v rámci minuloročnej decembrovej akcie Judáš, odsúdil v stredu Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica, na trojročný podmienečný trest so skúšobnou dobou na štyri roky. Rozsudok, podľa ktorého musí zaplatiť aj 30-tisíc eur, je právoplatný.

28.04.2021 09:53 , aktualizované: 15:15
Daniel Čech Foto:
Bývalý viceprezident finančnej správy Daniel Čech (vľavo) na súde v Banskej Bystrici.
debata (8)

Súd schvaľoval dohodu o vine a treste, na ktorej sa Čech dohodol s prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Jej súčasťou je aj to, že obvinený sa vzdáva práva na verejný súdny proces a možnosti odvolať sa voči verdiktu.

Ak by nezaplatil finančný trest, dostal by rok navyše. Predpokladom na uzatvorenie dohody bolo jeho plné priznanie viny. Čech prijal úplatok vo výške 14-tisíc eur, ktorý sa mal týkať krytia ilegálnych obchodov podnikateľa Františka B. K dohode mu pomohla jeho spolupráca s políciou.

Právoplatne odsúdený Čech sa pre médiá nevyjadril, urobil tak jeho obhajca. „Tento trest považujeme za primeraný,“ reagoval Milan Malata.

8 debata chyba
Viac na túto tému: #Finančná správa #úplatok #Daniel Čech #akcia Judáš