Šeligu má nahradiť Lehotský, Žitňanskú Ledecký

Podpredsedom Národnej rady (NR) SR by sa mal stať poslanec Tomáš Lehotský (Za ľudí), ktorý má v kresle nahradiť straníckeho kolegu Juraja Šeligu.

12.05.2021 15:35
Tomáš Lehotský Foto:
Tomáš Lehotský
9

Novým predsedom Výboru NR SR pre sociálne veci má byť namiesto Jany Žitňanskej Vladimír Ledecký (obaja Za ľudí). Šeliga a Žitňanská sa svojich funkcií vzdali po medializovaných informáciách o tom, že boli v čase zákazu vychádzania v interiéri kaviarne.

Juraj Šeliga Čítajte viac Baránek: Šeliga a Žitňanská mali odísť z parlamentu, Droba z postu župana

Žitňanská pre TASR uviedla, že strana Za ľudí navrhne na tieto posty Lehotského a Ledeckého. Návrhy by chceli zaradiť ešte do programu aktuálnej májovej schôdze. Oboch musia do funkcií potvrdiť poslanci hlasovaním.

Šeliga a Žitňanská sa vzdali funkcií pred týždňom. Týždenník Plus 7 dní ich odfotil spolu s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom (SaS) v podniku v centre hlavného mesta, a to v čase zákazu vychádzania. Naďalej totiž platia pandemické opatrenia, podniky majú mať otvorené len terasy, a to iba do 21.00 h. Droba reagoval, že ho situácia mrzí, no z funkcie neodstúpi, pretože nejde podľa neho o také zlyhanie, pre ktoré treba odstupovať.

Igor Daniš Čítajte viac Šeligov kiks: Vodu kážu, víno pijú
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
9 debata chyba
Viac na túto tému: #Juraj Šeliga #Jana Žitňanská