Oranžové okresy sa postupne otvárajú, ľudia uvoľňovanie vítajú

Obed v interiéri reštaurácie, plnšie fitnescentrum a od piatka už aj wellness. Tak to od začiatku tohto týždňa vyzerá v Senci, ktorý sa podľa Covid automatu dostal medzi štyri oranžové okresy.

, 18.05.2021 14:00
Senec, otvorenie, aquapark Foto: ,
V Aquaparku Senec sa už postupne pripravujú na otvorenie.
3

Prvý deň otvorených interiérov reštaurácií ľudia naozaj ocenili aj vzhľadom na daždivé pondelkové počasie. Mnohí si prišli posedieť na kávu, koláčik či na obed.

„Teším sa, najmä v tomto počasí, že máme konečne možnosť vychutnať si obed vnútri reštaurácie a nemoknúť na terase,“ hovorí Martin, ktorý prišiel do Senca na obed. Ľudia teda uvoľnenie opatrení vítajú. Veď koniec koncov – interiéry reštaurácií boli zatvorené takmer trištvrte roka. Teší sa aj fitneskomunita.

Ján Mikas Čítajte viac Od pondelka slobodnejší, bez zbytočných testov. Čo platí vo vašom okrese

„Ľudia privítali otvorenie fitnescentier a veľmi sa tešia, že už môžu cvičiť aj vo väčšom počte,“ povedala majiteľka fitnescentra Esso Katarína Koczková. Doteraz mohli mať v posilňovni šesť ľudí. Po novom však do ich priestorov môže prísť cvičiť naraz zhruba 15 cvičencov. Na otvorenie sa postupne pripravujú aj v Aquaparku Senec.

VIDEO: Ako to vyzerá v „oranžovom“ okrese Senec.

„Zintenzívnili sme všetky prípravy a aktuálne otvoríme obľúbený senecký akvapark aj SAI wellnesscentrum tento piatok, 21. mája,“ povedal riaditeľ Aquaparku Senec Michal Petráš.

Zároveň dodal, že vzhľadom na protipandemické opatrenia budú môcť pustiť do akvaparku a wellnesscentra len 30 percent ľudí z pôvodnej kapacity. Cenu vstupného to však zatiaľ neovplyvní.

„Aktuálne ideme ešte v takzvanom zimnom cenníku, ktorý zostáva z jesene,“ vysvetlil. Verí však, že letná sezóna už bude v štandardných kapacitách.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
3 debata chyba
Viac na túto tému: #koronavírus #Covid automat