Polícia: Dezinformátori spájajú smrť moderátora Viršíka s vakcínou AstraZeneca

Slovenská dezinformačná scéna využíva smrť moderátora Júliusa Viršíka na vyvolanie odporu k očkovaniu proti ochoreniu COVID-19. Upozorňuje na to polícia na webe „Hoaxy a podvody - Polícia SR".

27.05.2021 13:14
debata (454)

Užívateľský profil Ján Bielčik, ktorý podľa polície obsahuje viaceré konšpirácie, zverejnil screenshot statusu Viršíka z 18. apríla, kde rozhlasový moderátor informoval, že sa dal zaočkovať vakcínou od spoločnosti AstraZeneca.

Predmetný užívateľ podľa polície status okomentoval: „Julo Viršk – moderátor Rádia RockFM … Astra Zeneca!!! 56 rokov ! … Dnes zomrel !!!, kľudne sa ďalej „očkujte“. Polícia však pripomína, že podľa doterajších informácií skonal moderátor na chate v Malých Levároch na Záhorí na zástavu srdca. „Presnú príčinu smrti určí až pitva. Súvis s očkovaním nebol doteraz nikým potvrdený," zdôraznila polícia.

Zároveň polícia konštatuje, že celkový pomer prínosov a rizík vakcíny od AstraZeneca aj naďalej zostáva pozitívny. „Navyše zriedkavé ale závažné prípady nezvyčajných krvných zrazenín boli zaznamenané najmä u očkovaných do 50 rokov," uviedla polícia s tým, že všetky liekové agentúry v Európskej únii veľmi pozorne monitorujú hlásenia podozrení na nežiaduce účinky liekov, vrátane vakcín proti COVID-19. Policajti dodali, že pri 34 miliónoch podaných vakcín AstraZeneca sa vyskytlo 222 podozrení na zrazeniny a 30 podozrení na úmrtie zo zrazeniny.

454 debata chyba
Viac na túto tému: #koronavírus #AstraZeneca #Julo Viršík
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy